Eğitmenlerimiz

 


Emin Olcay
Kurucu / Oyuncu

1946 Yılında doğmuştur. Almanya’da iç mimari ve Tiyatro dekorasyonu eğitimi aldı. 1946 yılında 18 yaşında iken Devlet Tiyatroları çocuk Tiyatrosu bölümünde ‘’Peter Pan’’ isimli müzikalle ‘’Peter Pan’’ rolünü oynayarak tiyatroya başladı. Otuz sene Devlet Tiyatrolarında, Yirmi senede çeşitli özel Tiyatrolarda çalıştı. Dizi ve Sinema oyunculuğu, Rejisörlük yaptı. Emekli olduktan sonra halen eşi ile İstanbul Maltepe’de kurdukları (Emin Olcay & Hayat Olcay Atölye Sanat Tiyatrosu ) kurumda Sanat Eğitimi verip, Tiyatro oyunları sergilemektedir.


Hayat Olcay
Kurucu / Oyuncu

1962 Yılında İstanbul Radyosu ‘’Çocuk Saati’’ proğramlarıyla başlayan sanat çalışmalarına, konservatuvar Tiyatro bölümünü bitirdikten sonra özel Tiyatrolarda devam etti. İstanbul Belediye Konservatura’ından mezun oldu. Devlet Tiyatrolarında ( Bursa, Adana, Ankara ) 29 sene çalıştı. 2001 yılında emekli oldu. Dizi ve Sinema Filmi oyunculuğu yaptı. Halen eşi ile İstanbul Maltepe’de kurdukları ( Emin Olcay & Hayat Olcay Atölye Sanat Tiyatrosu ) kurumunda Sanat Eğitimi verip, Tiyatro oyunları sergilemektedir.


Dilara Akın Yazıcı
Oyunculuk / Drama / Diksiyon

1986 Yılında İstanbul'da doğdu. 2012 Yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü bitirdi. İstanbul Devlet Tiyatrosu, Tiyatro Ritim, Emin Olcay- Hayat Olcay Atölye Sanat başta olmak üzere çeşitli tiyatrolarda oyuncu, yönetmen ve yapımcı olarak çalıştı. Seviyor Sevmiyor dizisinde oynadı. İçimdeki Hazine filminde çocuk oyuncu koçu ve konuk oyuncu olarak çalıştı. 2012 Yılından beri çeşitli özel kurumlarda 4 yaş ve üzeri drama eğitmenliği ve oyuncu koçluğu yapmaktadır. 2012'den bu yana oyunculuk, diksiyon ve ritim eğitmeni olarak çalışmaktadır. Nefes ve dönüştürücü yaşam koçluğu yapmaktadır.


Parvin Aslanov
Keman / Gitar / Piyano

Bakü / Azerbaycan doğumlu sanatçı Geveze ekibi ve Fazla Mesai Orkestrasında çalışmaktadır. Aynı zamanda belgesel müzikleri yapan sanatçı, anlaşmalı stüdyolarda diğer sanatçılara aranje ve düzenleme çalışmaları yapmaktadır.
Kubilay Erdelikara
Oyunculuk / Tiyatro Eğitmenliği / Genel Sanat Yönetmenliği

1 Mart 1983 İzmir'de doğdu. Sahneye ilk kez 2001 Yılında Ankara'da Üçüncü Selim oyununda Dördüncü Mustafa karakteriyle çıktı. Ankara, Erzincan, K.K.T.C ve İstanbul'da yirmiye yakın oyun yönetti ve daha fazlasında rol aldı. 2007 Yılından beri Emin Olcay, hem ustası olmuş hem de birçok oyunda birlikte görev almışlardır. Halen Maltepe Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmenliğini de yürütürken tiyatro eğitmenliği, yönetmenlik ve oyunculuk hayatına devam etmektedir.


Osman Kartaler
Kaligrafi Sanatı

1981 yılında Eskişehirde doğdu. 20’li yaşlarına kadar amatörce resim ve desen çalışmaları ile ilgilendi. 2000’li yılların başında tesadüfen tanıştığı kaligrafi sanatını kendi gayretleri ile öğrenen Osman Kartaler, çizgilerini harflere dönüştürdü. Eskişehir’de kaligrafi sanatının tanıtımı ve eğitimi adına büyük emek harcadı. 2010 yılında harflerin büyüsü’ne yolculuğu İstanbul’a kadar uzanan sanatçı, şu an İstanbul’da kaligrafi sanatı alanındaki çalışmalarına eğitim ve özel çalışmalar yaparak devam etmektedir. Sanatçının bir çok önemli eserinin bulunmasının yanı sıra 2010 yılında tamamen yazılardan oluşturarak yapmış olduğu Vehbi Koç silueti Kaligrafi sanatı alanında ilkler arasında yerini almaktadır.

 

 

 

 Uygarlık doruğunun merdiveni sanattır.    Mustafa Kemal Atatürk  

 

Makaleler

Bizimle iletişim kurmak ister misiniz?

Adres

Yalı Mahallesi, Avşar Sokak Küçükyalı Caddesi, Halk Eğitim Merkezi Karşısı 1/A, 34844 Maltepe/İstanbul

Telefon

+90 (216) 305-4305 (Aramak için numaraya dokunun)

Telefon

+90 (532) 452-0208 (Aramak için numaraya dokunun)