Çocuklar İçin Sanat Kitapları

Sanatın Binbir Hali!

Çocuklar İçin Sanat Kitapları

8 Ekim 2020 Çocuk 0

Nihayetinde bizler sanatın sanat da bizlerin birer parçası değil midir günümüzde? Peki sizler sanatla ne zaman tanıştınız? Veya sanatın yaşı var mı sizce? Bizce sanatın bir yaşı yok hatta ne kadar erken tanışırsan o kadar faydalanabilir ve gelişebilirsiniz. Bu yüzden sanatla küçük yaşlarda tanışmak oldukça önemlidir. Boşuna demiyorlar ağaç yaşken eğilir diye. Ülkenin ve dünyanın geleceğini belirleyenler çocuklarımızdır. Bu yüzden onlara ne kadar eğitim verebilir ne kadar geliştirebilirsek çocukluktan herkes için faydalı bireyler olabilirler. Bu yüzden çocuklarımızın ruhunu besleyecek sanat kavramını onlara en erken yaşta aşılamalıyız. Nasıl mı yapacağız bunu cevabı çok basit kitaplarla. Tabi önce kitap okumaya alıştırmalıyız. Okuyan birey her zaman günceldir. Bu yüzden ilk önce çocuklarımıza okuma alışkanlığı edindirmeliyiz. Ardından sanatı sevdiren kitaplar okutmalıyız. Bu yazımızda sizlere çocuklar için sanat kitapları hakkında bilgiler vereceğiz.

Çocuklar İçin Müzik | Rebecca Rumens-Syratt

En kalıcı hafızada kalma yöntemi okumak ve yazmak olsa da onları duyarak besleyebiliriz. Bu kitapta çocukları şenlikli bir yolculuk bekliyor. Çocuklar müziğe nerden başlamalı? Diye kendinize soruyorsanız işte tam da buradan başlamalı. Çocuklar için müzik kitabını onlara okuyarak veya okutarak eğlenceli bir eğitim verebilirsiniz. Bu kitaptan sonra çocuğunuz müzikle tanışacak belli başlı müzik terimlerinden haberdar olacaktır. Belki de içinde saklı müzik yeteneğini keşfedecek ve başarılı bir sanatçı olmasına vesile olacaksınız. Çocuklar için müzik kitabı konusu, çocukları müzikle tanıştırmak ve temel bilgileri onlara eğlenceli bir şekilde öğretmektir. Çocukları müzikle tanıştırmanın bambaşka bir yolu Çocuklar için müzik kitabıdır.

Arkadaşım Serisi | Anna Obiols

Resimle ilgilenen ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen çocukların kendilerine idol seçmelerine yardımcı olacak bu kitap ünlü yazar Anna Obiols tarafından kaleme alınmıştır. Kitapta çocukların dünyaca ünlü ressamlar ile tanışmasını sağlayan Anna, gayet samimi bir dille anlatım yaptığı için kitabın adının Arkadaşım Serisi koymuştur. Kitap içerisinde çocuklarınızın örnek alacağı isimler yer almaktadır. Bu isimlerin ne tarzda resimler ortaya koyduğu, hangi teknikleri kullandığı ve hangi akımlardan etkilendiği arkadaş dilinde anlatılmıştır. Eğer çocuğunuz resim sanatına ilgili veya ilgilenmesi istiyorsanız bu kitap kaçırılmayacak bir fırsattır.  Kitap içerisinde yalnızca ünlü ressamlar değil onları yakın arkadaşlarının hikayelerine de yer vermektedir. Ünlü ressamları bir de en yakın arkadaşlarından dinlemek lazım.

Sanat Etkinlik Kitabı | Ruth Thomson

Çocukların içindeki sanat ruhunu okşayarak sanata olan ilgisini arttıran ve yaratıcı düşünme yeteneğini geliştiren kitaplardandır. İçerisinde yer alan çizim, ipucu, boyama, bulmaca, kendin yap ve labirent gibi alanlarla çocukların kişisel gelişimine katkıda bulunacak aynı zamanda analitik düşünme becerisini de geliştirecektir. Sanat Etkinlik Kitabı içerisinde ünlü ressamlara ait komik gerçekler alanı bulunmaktadır. Bu sayede çocuklar ünlü ressamları tanıyor ve fikir sahibi oluyorlar. Eğer çocuğunuzun yaratıcılığını geliştirmek istiyorsanız aradığınız kitap Sanat Etkinlik Kitabı. Yanında gelen eğlenceli stickerlar çocuğunuzun hoşuna gidecektir.

Dahiler Sınıfı Kutulu Set 10 Kitap Takım

Geçmişte büyük başarılar ortaya koymuş sanatçıları çocuklarla tanıştırmak için üretilmiş kitaplardan oluşmaktadır Dahiler Sınıfı Seti. Sadece sanatçılar ile değil önemli bilim adamları ve teknoloji alanında nam salmış kişileri de ele alan kitapları bulunmaktadır. Bu kitaplar sayesinde çocuğunuzun ilgi alanını keşfedebilirsiniz. Okuması kolay unutması zor olacak şekilde yazılan kitaplar çocuğunuzun kişisel gelişim ve genel kültürüne de katkı sağlayacaktır. Çocuklar okuyarak çok şey öğrenir ve öğrendiği şeyler kalıcı olur. Çocuklara sanatı sevdirmekte aslında bir sanattır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir